Біологія 6 клас Урок № 29 Дата_______
Тема: Корінь: основні функції (поглинання води та укріплення в ґрунті)
Мета:
ознайомити учнів з основними функціями кореня та особливостями його будови, значенням кореня для життєдіяльності рослин, ознайомитись з різноманітністю кореневих систем та видозмінами кореня; навички спостереження, вміння робити висновки та використовувати раніше вивчений матеріал, логічне мислення, формувати вміння працювати з підручниками, таблицями, малюнками, розвивати вміння працювати в учбових парах і групах; розуміння взаємопов’язаності всіх процесів, що відбуваються на планеті із життєдіяльністю живих організмів
Завдання:
- ознайомити учнів з будовою кореня
- ознайомити учнів з функції кореня;
- ознайомити з різноманітністю кореневих систем;
- ознайомити з видозмінами кореня.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання та матеріали: плакати або слайди презентації із зображенням видозмін кореня та їхніх основних функцій, зображення культурних рослин, видозміни кореня яких використовують у сільському господарстві.
Базові поняття та терміни: корінь, видозміни кореня, коренеплід, кореневі бульби, повітряні корені, дихальні корені, опорні корені, корені-присоски.
План-схема уроку
№ п/п
|
Діяльність
|
Час
|
Діяльність учителя
|
Діяльність
учнів
|
І.
|
Організація роботи
|
1
|
Привітання
|
Налаштування на урок
|
ІІ.
1.
|
Перевірка домашнього завдання
Усне опитування
|
5
|
1.Перевіряє
2. Корегує
3.Виправляє помилки
4. Оцінює
|
Виконують завдання вчителя
|
ІІІ.
1.
|
Актуалізація
Фронтальне опитування
|
3
|
- Задає питання
- Корегує відповіді
|
Відповідають на питання
|
ІV.
1.
|
Мотивація
Проблемне питання
|
3
|
Мотивує
|
Налаштовуються на засвоєння нової інформації
|
V.
|
Оголошення теми уроку. Визначення завдань для учнів
|
1
|
Повідомляє тему і завдання та формулює завдання з учнями
|
Знайомляться з темою уроку
|
VІ.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
|
Засвоєння нових знань
Блок 1
Розповідь вчителя про будову та функції кореня
Фронтальне опитування
Складання схеми
Блок 2
Робота з підручником в групах (різноманітність кореневих систем та видозміни кореня)
Складання опорного конспекту
Біологічний диктант
|
20
|
- Розповідає
- Задає питання
- Організовує роботу
- Демонструє досліди
|
- Відповідають на питання
- Складають схему
- Працюють з підручником
- Складають опорний конспект
|
VІІ.
1.
|
Первинний контроль
Доповни речення
|
5
|
Задає питання
|
Відповідають на питання
|
VІІІ.
1.
|
Систематизація й узагальнення.
Заповнення порівняльних табличок
|
5
|
- Надає питання
- Корегує відповіді
|
Відповідають на питання
|
ІХ.
1.
2.
3.
|
Підсумок уроку
Оцінювання учнів
Повідомлення домашнього завдання
Інструкція щодо виконання домашнього завдання
|
2
|
- Надає домашнє завдання
- Оцінює
|
|
Хід уроку
|