Тема: Різноманітність та видозміни вегетативних органів.
Мета: поглибити знання учнів про будову пагонів і їх різноманітність, познайомити з видозмінами пагонів у зв’язку з пристосуванням до життя на суходолі, встановити загальні риси у будові надземних та підземних пагонів, визначити їх значення; продовжити формувати вміння виконувати і оформлювати лабораторну роботу, робити висновки, працювати в групах; розвивати навички самостійної діяльності, пізнавальний інтерес; виховувати відповідальне ставлення до природи, формувати розуміння того, що людина є частиною природи.
Завдання для учнів: учні називають рослини з видозмінами вегетативних органів; пояснюють біологічне значення цих видозмін; роблять висновок про те, що видозміни листків мають пристосувальний характер.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Терміни: кореневище, бульба, цибулина, бульбоцибулина, вусики, колючки.
Матеріали та обладнання: таблиця «Видозміни пагона», фото та малюнки рослин, роздатковий матеріал до уроку для роботи учнів, матеріали до
лабораторного дослідження (цибулини, коренеплоду), схема – опора «видозміни пагонів», картки – терміни для вправи «Інтелектуальний конструктор», «Що зайве?» завдання для роботи в групах
План – схема уроку
№ п/п
|
Вид діяльності
|
Час
(трива-лість хв.)
|
Діяльність учителя
|
Діяльність учнів
|
І Етап
|
Організаційний момент
|
1
|
Вітається з учнями, перевіряє їхню роботу до уроку
|
Налаштовуються на роботу
|
ІІ Етап
1.
2.
|
Перевірка домашнього завдання
Вправа «Розташуй в послідовності»
Біологічні задачі
|
7
|
Перевіряє, коригує, оцінює.
|
Виконують завдання вчителя, відповідають на питання
|
ІІІ Етап
1.
|
Актуалізація опорних знань
Інтерактивна гра «Слово - магніт»
|
3
|
вчитель направляє, підказує
згруповує ідеї учнів.
|
Відповідають на питання,
Пропонують версії
|
|