Творчому учителюЧетвер, 25.04.2024, 06:49

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [57]

Міні-чат

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Всього відповідей: 199

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Вчені розкрили таємницю походження найвитриваліших істот на Землі

Новини екології:
Тихоходки виявилися родичами кільчастих хробаків.
Вчені проаналізували ДНК тихоходок, які вважаються найбільш життєздатними тваринами на Землі, і розкрили таємницю їх походження. Висновки дослідників були опубліковані в журналі PLOS Biology.

Нещодавно дослідники виявили, що здатність тихоходок переносити зневоднення пов'язана з виробництвом спеціальних "скляних" білків, які покривають їх непроникним захисним шаром. У різних тихоходок цей процес розвивається по-різному: наприклад, у Ramazzottius varieornatus при необхідності ці білки будуть напоготові вже через кілька хвилин, а у Hypsibius dujardini на запуск їх синтезу йде 1-2 доби.

Тепер же вчені порівняли роботу генів у цих двох видів тварин. Виявилося, що по послідовності ДНК вони практично ідентичні, а різниця виникає тільки через особливості контролю їх активності. У число таких генів входять не тільки гени "скляних" білків, але також і гени систем репарації ( "ремонту") ДНК, а також білків, які захищають клітини від окисного стресу.

Крім того, дослідники порівняли геноми тихоходок з ДНК комах і павуків, а також черв'яків-нематод. Основну увагу вони приділили Нох-генам, висококонсервативним ділянкам, які контролюють ранній розвиток організму, задаючи загальний план формування тіла: наявність передньої і задньої сторін, білатеральну симетрію, сегментування і т. д.

Джерело: http://telegraf.com.ua/ekologiya/3523856-uchenyie-raskryili-taynu-proishozhdeniya-samyih-vyinoslivyih-sushhestv-na-zemle.html

Категорія: Мої статті | Додав: gal (29.07.2017)
Переглядів: 375 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Нашому сайту

Інформація

Календар

Архів записів

Друзі сайту

Калькулятор


biovin © 2024