Творчому учителюПонеділок, 08.03.2021, 00:01

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [57]

Міні-чат

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Всього відповідей: 199

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Факт формування нових нервових клітин доведено за рахунок ядерних випробовувань

Усі ми дуже часто чуємо таку фразу: “Не нервуйте, адже нервові клітнини не відновлюються”. Однак це не більш ніж один із найпоширеніших міфів, які стосуються нашого організму і вводять нас в оману; більшість людей вірить, що кількість нервових клітин з часом зменшується. Насправді ж, клітини нервової системи ще й як регенеруються: у людському мозку є ділянки, де інтенсивно ідуть процеси формування нових нейронів – нервових клітин – упродовж всього життя. Цей факт був відомий і раніше, проте тільки зараз, використовуючи особливості випробовувань ядерної зброї у ХХ столітті, шведським вченим таки вдалося остаточно його довести.


Такі випробовування активно проводилися у світі у проміжку від 1945 до 1963 року. Внаслідок цього в атмосферу Землі викидалася величезна кількість радіоактивних ізотопів  хімічних елементів. Ізотопом, який зацікавив науковців, що займалися вивченням нервової системи, став вуглець-14; він був отриманий як результат ядерного розчеплення, і з тих пір його використовують для радіовуглецевого датування, тобто визначення віку різноманітних предметів і речей, що дійшли до нашого часу із давнини. Вуглець-14 потрапляє в людський організм з атмосфери, а потім береться клітинами як матеріал для формування нових ланцюжків ДНК майбутніх клітин. Щоб дізнатись вік тої чи іншої клітини, проводять вимірювання кількості вуглецю-14 у ДНК нейронів, оскільки кількість його в атмосфері на момент народження клітини точно дорівнює його кількості в цих клітинах.

Дослідження проводилися командою вчених з Каролінського інституту, Стокгольм, Швеція, під керівництвом Джонаса Фрізена. Взявши згоду на використання клітин 120 людей після їх смерті, вони провели радіовуглецевий аналіз цих клітин і виявили, що у деяких з них рівень вмісту вуглецю-14 був значно вищим, ніж у інших клітинах. Таким чином, було прослідковано вплив зменшення кількості ізотопу в атмосфері після завершення ядерних випробовувань на його вміст у нервовій клітині. Це свідчить про те, що деякі нейрони сформувалися до 1963 р., а деякі – після, а отже, є науковим доведенням того факту, що нервові клітини все-таки відновлюються.

Такий спосіб вивчення віку клітин був застосований до декількох ділянок мозку, і виявилось, що регенеруються нейрони тільки в області, яка називається гіппокампом. Вона бере участь у механізмах формування емоцій, а також переходу пам’яті з короткочасної у довготривалу (консолідація).  Кірсті Сполдінг, один зі вчених, що займалися цим дослідженням, повідомляє, що їхньою метою було порівняти вміст ізотопу вуглецю-14 у різних ділянках мозку і тим самим перевірити гіпотезу про унікальність вказаної області. Саме ж відновлення клітин відбувається у “вічно молодій” зубчастій фасції – звивині, розташованій в глибині борозни гіппокампу.

Як засвідчують вчені, ця зубчаста звивина може відігравати основну роль у функціонуванні головного мозку, формуванні пізнавальної функції, пам’яті, особистості. Подальше вивчення цього питання допоможе неврологам досконаліше пізнати
наш мозок, розібратися у причинах проходження тих чи інших складних нервових процесів, тобто підняти завісу таємничості, якою ці аспекти приховані наразі.

Джерело

Категорія: Мої статті | Додав: gal (30.09.2015)
Переглядів: 287 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Нашому сайту

Інформація

Календар

Архів записів

Друзі сайту

Калькулятор


biovin © 2021