Творчому учителюЧетвер, 25.04.2024, 11:01

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [57]

Міні-чат

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Всього відповідей: 199

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Собаки розуміють наші слова, а не тільки розрізняють інтонації голосу

Однією з вершин розвитку людини як виду є здатність розуміти мову. Вона вважається важливим досягненням еволюції, яка вирізняє нас від тварин. До недавнього часу вважалося, що це справедливо в тому числі і по відношенню до собак, однак, нові дослідження дозволили виявити, що представники сімейства псових здатні розуміти набагато більше нюансів мови, ніж ми думали, завдяки схожості певних ділянок мозку з людським.

Для розуміння того, що говорить інша людина, необхідні два механізму: слова і інтонація. Слова передають інформацію, проте підвищення і зниження тону істотно впливає на зміст сказаного. Дослідження, проведене групою вчених з Будапештського університету імені Лоранда Етвеша, було присвячено з'ясуванню питання, наскільки сильно залежить розуміння мови собакою від цих механізмів. Їм вдалося виявити, що собаки розуміють певною мірою і мову і інтонацію, ймовірно, в силу схожості структури їх мозку з сірою речовиною людини.

Дослідники помітили, що навчання лексиці «схоже, не є унікальною здатністю людини, яка випливає з виникнення мови, а скоріше більш давньої функцією, яка може бути застосована для зв'язування послідовності звуків з певними смислами», згідно їх публікації в журналі «Wired». Цим феноменом можна пояснити, яким чином люди і собаки спілкувалися, як між собою, так і один з одним, до виникнення мови.

В ході своїх експериментів, вчені вимовляли різні слова з схвальним і нейтральним тоном. Собаки розуміли мову незалежно від інтонації, вловлюючи різницю між похвалою, сказаної монотонним голосом і нейтральними словами, сказаними ласкавим тоном. Це означає, що тварини здатні розпізнавати значення слів окремо від інтонаційної забарвлення голосу. Автори сподіваються, що їх дослідження допоможуть краще зрозуміти, які нейронні провідні шляхи задіяні в процесі мовлення і розуміння мови.

Джерело - http://hvylya.net/reviews/c19-2010-05-28-07-24-31/sobaki-ponimayut-nashi-slova-a-ne-tolko-razlichayut-intonatsii-golosa.html

Категорія: Мої статті | Додав: gal (04.09.2016)
Переглядів: 421 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Нашому сайту

Інформація

Календар

Архів записів

Друзі сайту

Калькулятор


biovin © 2024